03 grudnia 2023

Prezenty książkowe dla miłośników fantastyki 2023

Jak co roku postaram się Wam pomóc w wyborze prezentów dla fanów dobrego fantasy i science fiction. Większość pokazanych tu książek została wydana w tym roku, więc korzystając z mojego zestawienia macie sporą szansę kupić pod choinkę lub na Mikołajki coś, czego jeszcze nie ma we wszystkich biblioteczkach. A jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnej pozycji, wystarczy kliknąć jej tytuł.

 

 

Fanom niezwykle klimatycznego fantasy o dojrzewaniu i wolności bez wahania można podarować serię Agla Radka Raka, niedawno wyszedł jej drugi tom Agla. Aurora.

Amatorom trzymających w napięciu intryg i rozbudowanego systemu magii z pewnością spodoba się W cieniu błyskawic Briana McClellana oraz Pieśń pustyni Grzegorza Wielgusa.


   Szukającym zwrotów akcji i słowiańskich klimatów do gustu przypadnie seria urban fantasy Katarzyny Wierzbickiej Między światami,  której trzeci tom Z magią jej do twarzy wyszedł w listopadzie.


 Dla tych, co lubią klasykę science fiction idealnie nadadzą się na prezent: 

Isaac Asimov Równi bogom oraz Romuald Pawlak Wolny jak Hamilton

albo któraś z tych pozycji:
 
 
 
Lubującym się w całkiem mądrych książkach o słowiańskich wiedźmach sprezentować warto serię Moniki Maciewicz o Wiedmie, jej trzeci i ostatni tom Żmijątko wyszedł w tym roku. 
 

 
 
Tym, co lubią książki wielowarstwowe, z aniołami, słowiańskimi bogami i inteligentnymi żartami z korporacji śmiało można dać w prezencie Na wieki wieków korpo Karo M. Nowak.
 
 

Ci, którzy dobrze czują się w japońskich klimatach cyberpunkowych, ucieszą się z Chindōgu Marty Sobieckiej.

 

 

Mającym chrapkę na nietypowe połączenia gatunkowe polecam western fantasy Dziwny Zachód Jarosława Dobrowolskiego. 


 

Tym, co lubią się pośmiać z fantasy kupić można serię Marcina Mortki o drużynie do zadań specjalnych, w tym roku wyszły jej dwa tomy: Koszyczek dla Doli i Powrót do Gryfa

a także Słowiedźmę Anny Szumacher.


Fani urban fantasy połączonego z kryminałem i elementami baśniowymi chętnie przeczytają serię o Wilczej Jagodzie Magdaleny Kubasiewicz, Klątwę dla demona i Zaklęcie dla Czarownika.Tym, co nie boją się interesujących debiutów fantasy warto spakować pod choinkę Dar anomalii Pawła Zbroszczyka. 

 

 Ci, którzy lubią bardziej ambitne lektury zadowoleni będą z powieści science fiction Zejście 49 Pawła Matuszka i fantasy pt. Daraena Marty Kładź-Kocot.   


Miłośnicy biografii docenią książki o Edgarze Allanie Poe, J.R.R. Tolkienie i Terrym Pratchetcie.

 

Warto też sprawdzić kalendarze adwentowe:

oraz promocje:

 

4 komentarze:

Jestem wdzięczna za każdy komentarz, mam dzięki nim więcej motywacji :). Chwilowo włączyłam funkcję moderowania, bo niestety na cel wzięli mnie spamerzy, mam nadzieję, że w ten sposób szybko się zniechęcą.