współpraca

RECENZJE

Nasza współpraca nie musi oznaczać od razu przyznania patronatu, ale może polegać po prostu na napisaniu przeze mnie recenzji. Autorki, autorów i wydawnictwa zainteresowane współpracą w tej dziedzinie proszę o kontakt na Facebooku https://www.facebook.com/GlodnaWyobraznia lub Instagramie https://www.instagram.com/glodna_wyobraznia i wiadomość z ogólnym opisem książki wraz z blurbem (notką redaktorską), nazwą wydawnictwa, datą premiery, dominującym gatunkiem/gatunkami, istotnymi wątkami, oraz informacją, kto jest czytelnikiem docelowym utworu. Jeżeli koncepcja mnie zaintryguje, poproszę o przygotowanie próbki do 100 stron, aby się z nią zapoznać i po zrobieniu tego zdecyduję, czy podejmę się zrecenzowania danej pozycji i podam adres do wysyłki papierowego egzemplarza.

Mimo najszczerszych chęci i zapału do promowania książek niestety nie jestem fizycznie w stanie zrecenzować wszystkich propozycji, z którymi się do mnie zgłaszacie. Dlatego też wybieram te, które do mnie w jakiś sposób przemówią, zaskoczą mnie, czy też mają istotne przesłanie lub są umiejętnie napisane. Nie czytam utworów, ani też fragmentów utworów, co do których nie umawiałam się wcześniej z autorem/wydawnictwem, nawet jeżeli zostaną do mnie wysłane w dowolnym formacie.

Podobnie jak w przypadku patronatów najchętniej recenzuję utwory z gatunku fantasy i science fiction, nieco mniej po drodze mi z grozą czy realizmem magicznym, mogę rozważyć też kryminały i powieści historyczne.

 

PATRONATY

Skoro mam już piękne logo i pierwsze patronaty za sobą, nic nie stroi na przeszkodzie, bym obejmowała nim kolejne książki. A poniżej przedstawiam Wam szczegóły:

 Jakie utwory chętnie obejmę patronatem Głodnej Wyobraźni?

Wszelkiej maści powieści oraz antologie polskich i zagranicznych autorów z gatunku fantasy lub science fiction oraz z pogranicza tych gatunków, pod uwagę wezmę też realizm magiczny lub utwory z elementami grozy. Po drodze mi także z komiksami, powieściami graficznymi i albumami związanymi z fantastyką. Mogę rozważyć również kryminały oraz powieści historyczne.

Bardzo chętnie będę promować dzieła oryginalne i dobrze przemyślane oraz takie, które mnie w jakiś sposób zaskoczą. Nie da się ukryć, że jestem doświadczonym czytelnikiem o konkretnym guście, to znaczy lubię starannie zaplanowane i dopracowane opowieści, a ponadto zdrową równowagę między światem przedstawionym, fabułą i bohaterami, ale nie jest to warunek konieczny do otrzymania patronatu, jeśli szczególnie zachwyci mnie chociaż jeden z tych elementów. 

Decyzję podejmuję tylko i wyłącznie po przeczytaniu całości utworu, mogę zapoznać się z wersją przed ostateczną korektą, jeśli moje logo miałoby pojawić się na okładce. Nigdy nie przyznaję patronatu w ciemno, bez wgłębienia się w treść danej pozycji. Proszę uwzględnić fakt, że będę potrzebować czasu na zapoznanie się z materiałami będę wdzięczna za zgłaszanie się do mnie minimum miesiąc przed planowaną premierą, bo mój potencjalny patronat cieszy się sporym zainteresowaniem.

Jakim utworom nie będę patronować?

Przede wszystkim takim wydanym w systemie vanity, bo uważam, że jest to nieuczciwe zarabianie na cudzych marzeniach. A ponieważ jako dla polonistki ważna jest dla mnie warstwa językowa, nie obejmę patronatem także dzieł, które nie przeszły porządnej redakcji i korekty, albo takich, których styl będzie mnie raził. W grę nie wchodzą także romanse, powieści obyczajowe czy erotyki.

Czego możecie oczekiwać po patronacie Głodnej Wyobraźni?

Przede wszystkim rzetelnej recenzji z elementami analizy, która wraz ze zrobionymi specjalnie do niej zdjęciami ukaże się na blogu, z datą do uzgodnienia (np. w dniu premiery). Udostępnię również logo bloga do wydrukowania na egzemplarzu papierowym czy umieszczenia w materiałach reklamowych. Ponadto opublikuję informacje o utworze w poście o zapowiedziach na dany miesiąc, a na życzenie także umieszczę dostarczony mi baner na fanpage'u Głodnej Wyobraźni na Facebooku. Do tego udostępnię recenzję patronacką na kilkudziesięciu grupach na Facebooku, lubimyczytac.pl, a po uzgodnieniu mogę również w sklepach typu Empik. Przygotuję także różnego rodzaju grafiki, w tym infografikę z wykorzystaniem dostarczonych mi przez autora lub wydawnictwo elementów graficznych, które wykorzystam w samodzielnie przygotowanych wpisach oraz relacjach na Facebooku i Instagramie.

Jak się ze mną skontaktować?

Najlepiej przez fanpage'a na Facebooku: https://www.facebook.com/GlodnaWyobraznia, odpowiem także na wszelkie wiadomości na Instagramie: https://www.instagram.com/glodna_wyobraznia, korespondencję możemy w niektórych przypadkach kontynuować mailowo.


Zapraszam do kontaktu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem wdzięczna za każdy komentarz, mam dzięki nim więcej motywacji :). Chwilowo włączyłam funkcję moderowania, bo niestety na cel wzięli mnie spamerzy, mam nadzieję, że w ten sposób szybko się zniechęcą.