01 września 2021

Zapowiedzi wydawnicze oraz serialowe fantasy i science fiction na wrzesień 2021

We wrześniu wydawcy przygotowali dla nas całą furmankę ekscytujących nowości i wartych zainteresowania wznowień fantasy i science fiction, a i serialowo będzie się działo! Jestem szczególnie ciekawa nowej książki ze stajni Powergraphu napisanej przez Magdalenę Salik, a zatytułowanej Płomień, z pewnością sięgnę po czwarty tom Księgi Całości Kresa, ostrzę ząbki na Algorytm życia i antologie, które prezentuję poniżej. Przy okazji przejmie donoszę, że w cyklu Wehikuł czasu pojawi się kolejne pierwsze polskie tłumaczenie tym razem Osy Erica Franka Russella. Ten miesiąc to także idealny moment na zapoznanie się z cyklem Fundacja zarówno w formie książkowej, jak i serialowej. A co szczególnie mnie cieszy, na telewizyjnych ekranach pojawi się trzeci sezon Co robimy w ukryciu! Bonusowo w zestawieniu umieściłam najnowszą komedię kryminalną Marty Kisiel Efekt pandy.

Co z moich propozycji wpadło Wam w oko? Czekam z niecierpliwością na Wasze komentarze!

 

 


Jakub Ćwiek, Panie Czarowne
 1 września 2021 
 

 
Przyszedł na nie czas. Zawsze są przynajmniej trzy. Może być więcej, ale nigdy mniej. Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha. Obdarzona pierwotną mocą Trójnia.

Głuchołazy, małe miasteczko na polsko-czeskim pograniczu ma w herbie kozi łeb. To miejsce, gdzie w siedemnastym wieku wieszano kobiety podejrzane o uprawianie czarów. Większość z nich trafiła na stryczek za nic. Ale były wśród nich także one. Te, które wiedzą. Te, które mogą umrzeć, ale nie odchodzą tak łatwo. Dwadzieścia dwie osoby. Dwadzieścia kobiet, dwóch mężczyzn. Bunia, najstarsza z Pań, znała ich wszystkich, a z trojgiem wymieniała swego czasu pocałunki i sekrety. Siedmioro uprawiało to, co nazywano czarami. Leczyli, dodawali sił, pomagali w problemach miłosnych i użyczali swych ust cichym szeptom zmarłych. O dwojgu z nich powiedziano by dziś, że byli niespełna rozumu – w rzeczywistości mieli tego rozumu zbyt wiele. Chciano je zniszczyć. One jednak wciąż się odradzając, trwają po dziś dzień. Wpisane w historię i żywą tkankę tego miasta. Mówią na siebie Panie. Panie Czarowne. Czy w XXI wieku historia zatoczy koło? Czy te, które mają w sobie moc, będą musiały się zmierzyć z wnukami mężczyzn, którzy próbowali je spalić?

 

Feliks W. Kres, Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru
4 tom cyklu Księga Całości  
 3 września 2021 Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Nieuchronnie nadciąga kolejna Wojna Potęg. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła. Ciężkie Góry po raz drugi w swej historii popękają od ciosów, będą się rozpadać, płonąć… Każda kraina ma swoje legendy. Wśród szarych skał, w mokrych i ciemnych jaskiniach, śpiewa się o Królu Gór, niepokonanym olbrzymie powalającym wrogów samą siłą swego spojrzenia. O jego wiernym towarzyszu, wielkim kocie gadba, który okazywał szacunek wrogom. O małej Armektance, której przeznaczeniem było w tych górach umrzeć, a jednak pokochała je całym sercem, a Ciężkie Góry pokochały ją. O zdradzie, najpodlejszej z możliwych, a jednak niezbędnej. O poświęceniu całego gatunku, które miało zmienić losy świata. Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr. 

 

Isaac Asimov, Fundacja
1 tom cyklu Fundacja
 7 września 2021 
 

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy – monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...

 

Magdalena Salik, Płomień
 10 września 2021 
 

 
Naukowcy szykują się do największej z dotychczasowych misji ludzkości. W kosmosie, całkiem blisko jak na jego skalę, odkryto nadającą się do zamieszkania Drugą Ziemię. Co może zjednoczyć podzieloną ludzkość? Rozwiązaniem wydaje się nowy prometejski mit: ogólnoświatowy projekt wyprawy międzygwiezdnej do zbadania pokrytego lodem globu. Za przygotowania „Płomienia” do startu odpowiada charyzmatyczny astrofizyk i inżynier technologii kosmicznych. Pozyskuje do projektu uzdolnioną psycholożkę moralności, która będzie odpowiadać za etyczne aspekty przedsięwzięcia. Dokąd zaprowadzi parę naukowców ich romans bez śladu cyfrowego? Czy mapowanie mózgu pilotów uczestniczących w misji okaże się sukcesem i przed jakimi dylematami z tym związanymi stanie ludzkość? W powieści Magdaleny Salik zderzenie rzeczywistości alternatywnej z niespełnionymi ludzkimi aspiracjami prowadzi do absolutnie zaskakującego finału. Płomień zapewni czytelniczą satysfakcję zarówno fanom Stanisława Lema, jak i widzom serialu Westworld.  
 
  
 
Tarnowskie Góry Fantastycznie 3
 10 września 2021 
 

 
W Tarnowskich Górach pączkują niebezpieczne wytwory ludzkich myśli, pragnień i życzeń. Niebezpieczne sztuczne inteligencje sterują ludzkimi zachowaniami, spersonalizowane reklamy odbierają wolność, choć jednocześnie zapewniają perfekcyjną wykrywalność przestępstw. Od czasu do czasu mogą objawić się narcystyczne antyczne bóstwa. Słowem – dzieje się wiele. W trzecim tomie znajdziecie wszystko, czego czytelnicza dusza zapragnie – wysmakowany cyberpunk, SF w najlepszym wydaniu, szczyptę urban fantasy doprawioną odrobiną kryminału. Humor i powagę. Refleksję i zabawę. I szczególnie wysmakowaną literaturę na deser.
 
Eric Frank Russell, Osa
 14 września 2021 
 

 
Pierwszy polski przekład najsłynniejszej powieści Erica Franka Russella, nominowanej do Nagrody Prometeusza. Od blisko roku Terra prowadzi wojnę z Imperium Syrijskim. Przeciwnik dysponuje lepszym sprzętem i większą liczbą żołnierzy, więc Terranie postanawiają się uciec do szpiegostwa i sabotażu. Osa latająca w aucie może do tego stopnia rozproszyć kierowcę, że ten spowoduje wypadek, więc należy tylko zastosować tę samą taktykę na większą skalę. Jeden naprawdę sprawny agent działający wśród Syrijczyków może dokonać prawdziwego spustoszenia, wywołać chaos, osłabić morale, zdezorganizować działalność wroga. Tak więc znakomicie wyszkolony James Mowry ląduje na Jaimecu, dziewięćdziesiątej czwartej planecie Imperium, zamieszkanej przez osiemdziesiąt milionów Syrijczyków. Jego zadanie jest proste: stać się osą.
 
 
George R. Stewart, Ziemia trwa
 14 września 2021
 
 
 
Klasyczna powieść nurtu postapokaliptycznego w science fiction, nagrodzona International Fantasy Award w 1951 roku. Zaliczona do klasyki gatunku gdy tylko ukazała się w 1949 roku i została nagrodzona pierwszą International Fantasy Award, Ziemia trwa dorównuje takim powieściom jak Ostatni brzeg Nevila Shute’a czy Riddley Walker Russella Hobana, jako jedno z najbardziej sugestywnych i przemyślanych dzieł literatury postapokaliptycznej. Nadal robi wrażenie, a jej wymowa jest wciąż aktualna. Na Ziemi wybucha pandemia o bezprecedensowej sile, powodująca niemal całkowitą zagładę ludzkości. W rezultacie, gdy cała maszyneria cywilizacji powoli i nieuchronnie zawodzi, nieliczni ocaleli starają się nie stoczyć w otchłań barbarzyństwa...i nie zginąć. Oto opowieść o jednym z tych ocalałych, Isherwoodzie “Ishu” Williamsie, intelektualiście i samotniku, który podejmuje ponury obowiązek przekazania świadectwa o tym, co może być ostatnimi dniami ludzkości. Wtedy jednak znajduje Em, mądrą i odważną kobietę, która przywraca oszołomionemu Ishowi chęć życia i daje mu nadzieję. Razem stawiają czoło niewyobrażalnym wyzwaniom, rzucając ziarna nowego początku.
 
 
Brandon Sanderson, Do Gwiazd
1. tom cyklu sf Skyward
nowe wydanie w twardej oprawie
 14 września 2021
 

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy. Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca - zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów. Ludzie nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec, lecz ona mimo to postanowiła latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia...
 
 
Aneta Jadowska, Szamańskie tango
2. tom Cyklu szamańskiego
wydanie z nową okładką
 15 września 2021
 

 
 Być może nie powinien zabierać szesnastoletniej córki na miejsce brutalnej zbrodni, ale czy bez jej wrażliwości na duchy i talentu do wywąchiwania sekretów zdołałby złapać mordercę, zanim ten znów uderzy? Podwójne morderstwo w szczycie sezonu ogórkowego oznaczało dla Witkaca początek trudnego śledztwa i kłopotów. Jak niewiele wtedy wiedział o tym, co go czekało… Odkąd został ojcem, w jego życiu, poza nastoletnią córką, zagościła odpowiedzialność, stabilizacja, a nawet regularne posiłki. W pakiecie z nimi dostał: zamieszanie, strach i bezsenne noce. A jest jeszcze Sęp, nieustanne źródło chaosu. Przedwieczni w Zaświatach, którzy domagają się spłaty długu. I nie mniej przerażająca cicha rewolucja na komisariacie. Śmierć? Szaleństwo? Emerytura? Witkacy nie ma lekkich wyborów. Gdy na szali leży nie tylko jego spokój, ale i życie Kurczaczka, Szaman rusza w Tango. Taniec miłości i śmierci. 
 
 
 

  „Krwawy trop“ – w portowym mieście Smętna Lalunia diaboliczny zabójca grasuje na ulicach i panika ogarnia mieszkańców niczym gorączka. Legendarny pech Emancipora Reese’a sprawia, że jego pracodawca jest ostatnią z ofiar zabójcy. Do miasta przybyło jednak dwóch nieznajomych, którzy umieścili na Rondzie Rybnym cuchnącą magią notatkę z informacją, że potrzebują lokaja.
    „Męty Końca Śmiechu“ – po szczęśliwym pobycie w Smętnej Laluni czarodzieje Bauchelain i Korbal Broach – wraz ze swym lokajem Emanciporem Reese’em – wyruszają na szerokie morza na statku Słoneczny Lok. Niestety, w jego ładowni kryją się rzeczy, których nie dostrzegają bystre oczy załogi, i budzi się odrażająca groza.
    "Zdrowe zwłoki" - panujący w mieście Dziwo zapał do dobra może mieć katastrofalne skutki. Nikt nie rozumie tego lepiej niż Bauchelain i Korbal Broach, dwaj dzielni obrońcy wszystkiego, co złe. Bezlitośni nekromanci i ich ogłupiały od nałogów lokaj, Emancipor Reese wplątują się w spisek mający doprowadzić do całkowitej ruiny dobra. Czasami trzeba zniszczyć cywilizację… w imię cywilizacji. 
 
 
Steven Erikson, Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu, tom 2
nowe wydanie w twardej oprawie
 15 września 2021
 

 
Nekromanci Bauchelain i Korbal Broach – wrogowie cywilizacji, wskrzesiciele umarłych, kosiarze dusz żyjących, pożeracze nadziei, zdrajcy wiary, zabójcy niewinnych i skromne uosobienia zła – muszą odpowiedzieć za wiele czynów i w końcu za nie odpowiedzą, ale najpierw muszą za pomocą kłamstw, morderstw i oszustw utorować sobie drogę przez trzy kolejne opowieści rozgrywające się w wyjątkowo nędznych i zubożałych zakątkach malazańskiego świata, ku wielkiemu wstydowi ich cierpliwego sługi, Emancipora Reese’a. W tej książce prezentujemy czytelnikom trzy kolejne nowele o ich przygodach: Żmijce przy Plamoujściu, Szlak Potłuczonych Dzbanów i Biesy z Koszmarii. 
 
 
 
Wojciech Orliński,  
Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości
 29 września 2021
 

 
 
     Lem w Polsce Ludowej, czyli wszystkie kręgi piekła. Perypetie genialnego pisarza w państwie absurdów. Wyjątkowa książka na 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema.
    Jaki urząd piętrzył przed Lemem największe trudności? W jaki sposób pisarz kupował samochody? Kogo chciał wieszać długo i etapami?
    Autorski wybór korespondencji pisarza z instytucjami systemu, urzędnikami i przyjaciółmi dokonany przez Wojciecha Orlińskiego obnaża, ile bezsensownych problemów i kumulujących się trudności czekało w PRL na człowieka, który ciężką pracą i talentem odniósł duży sukces. Odrzucenie scenariusza do Szpitala Przemienienia bez żadnego wyjaśnienia, zwodzenie w kwestii wydania powieści i brak wsparcia w sporach z enerdowskim wydawcą czy notoryczne trudności z naprawą wadliwych samochodów – to tylko niektóre z nich.
 
 
Grady Hendrix, Poradnik zabójców wampirów 
29 września 2021Bohaterką powieści, dziejącej się na przełomie lat 80. i 90. XX wieku na przedmieściach Charlestown, jest Patricia Campbell – niczym niewyróżniająca się kura domowa, której jedynym urozmaiceniem w nudnym, monotonnym życiu są spotkania w lokalnym klubie literackim. Kiedy w okolicy zaczynają ginąć dzieci, Patricia, jako zagorzała fanka kryminałów, powieści detektywistycznych i horrorów, z pomocą koleżanek z klubu rozpoczyna prywatne śledztwo. Szybko okazuje się, że to przystojny, wrażliwy i szarmancki James Harris, jeden z sąsiadów, może być zamieszany w te porwania, a jego prawdziwa natura jest zdecydowanie bardziej przerażająca niż fabuła niejednej z omawianych przez nie książek…
 
 
Marta Kisiel, Efekt pandy
29 września 2021
 
 

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej "Dywan z wkładką". Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na babski wypad do SPA. Niestety, zaplanowane wellness i błogi relaks w górskich okolicznościach przyrody już pierwszego dnia idą w niepamięć, gdy na horyzoncie pojawia się przyczajony zbrodzień. Cóż. Niektórzy nigdy nie uczą się na błędach.

 

 

 

Marcin Mortka, Głodna Puszcza
29 września 2021


Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać – rycerz Pogorzałek – gdzieś w owej puszczy zaginął. Kociołek nie ma najmniejszej ochoty, by służyć możnym (i zadufanym) tego świata, ale okazuje się, że istnieje niezawodny sposób, by skłonić go do kolejnych bohaterskich czynów. Tylko czy upora się z zadaniem do niedzieli, jak obiecał żonie? Na misję Kociołek wyrusza na czele drużyny do zadań specjalnych: rycerza Urgo, elfa Eliaha, starego guślarza Żychłonia, krasnoluda Gramma zwanego Majstrem i goblina Zwierzaka. Przyjdzie im stoczyć niejedną bitwę z wysłannikami Złego, przejrzeć niejedną intrygę, przejść próbę wzajemnej lojalności, napchać żołądki przysmakami, wytaplać się w błocie, a do tego zdobyć przychylność kłobuków – najbardziej nieobliczalnych mieszkańców Głodnej Puszczy.Wartka akcja, wyraziste postacie i zabawne dialogi w duchu mistrzów fantastyki. Daj się porwać przygodzie i sprawdź, jakie niespodzianki kryją się w Dolinie!

 
Iza Grabda, Flawaris. Amortach
 wrzesień 2021 
 

 
Mówi się, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. A co, jeżeli w takiej sytuacji znajdzie się anioł? Chytrze postara się pójść krok dalej: zamiast jednej, pośle trzy baby. Jak na aniołów przystało, dysponują specyficznym gatunkiem bab, które wykorzystują do zadań specjalnych. I takie właśnie zadanie mają do wykonania Lila, Dominika i Tośka. Jest jednak jeden problem: te trzy normalnie żyjące kobiety nie orientują się, że czeka je w życiu trzęsienie ziemi z gradobiciem i piorunami, zafundowanymi przez wojujące od zarania dziejów frakcje. A „frakcje” nie mają pojęcia, że mogą zostać wypłacone podobną monetą.
 
 
Marta Sobiecka, Płomień
 wrzesień 2021 
 

 
Dość często pisarze SF konfrontowali tradycję z nowoczesnością, nieraz wystawiali wszędobylskiej technologii bezlitosny rachunek i przestrzegali przed uzależnieniem człowieka od wykreowanego przez niego sztucznego świata, bez którego nie może już normalnie funkcjonować. Marta Sobiecka idzie dalej – przedstawia futurystyczny mariaż metafizyki z cyberprzestrzenią, konstruuje holograficzne substytuty zjaw produkowanych dla masowego odbiorcy, dopuszcza się nawet w swoich wizjach iście „heretyckiego” sportretowania duszy, duszy niezależnej od swojego „rubasznego czerepu” (jakby ujął to Ray Bradbury). Często widoczna w prozie autorki fascynacja Japonią znajduje w tym kontekście niezwykle ważkie, merytoryczne uzasadnienie – to właśnie Kraj Kwitnącej Wiśni próbuje od dekad połączyć mistykę, religię i wierzenia przodków z odhumanizowaną przyszłością… Pisarka nie osądza jednak nikogo, nie wystawia schizoidalnie popękanej rzeczywistości żadnych not. Nie otrzymujemy od niej ani moralitetu, ani etycznego wsparcia dla człowieka zagubionego w mentalnych zawirowaniach XXI wieku. Dlaczego? Z prostego powodu – Marta Sobiecka poważnie traktuje swojego czytelnika, pozwala mu na samodzielne wybory, na podążanie własną ścieżką, podobnie jak czynią to bohaterowie jej opowiadań…
 
 
Ku gwiazdom. Antologia polskiej fantastyki naukowej 2021
 wrzesień 2021 
 

 
    Zbiór „Ku gwiazdom. Antologia polskiej fantastyki naukowej 2021” to zwieńczenie jednego z najważniejszych projektów Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej: ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie science fiction, zorganizowanego dla autorów przed debiutem książkowym.
    Jury złożone z literaturoznawców oraz przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych wyłoniło pięciu laureatów, których teksty znalazły się w publikacji. Jednak, choć to jej szczególny element i powód powstania, antologia nie składa się wyłącznie z opowiadań wybranych z niemal stu siedemdziesięciu nadesłanych na konkurs tekstów. Aby zarówno dbać o popularyzację i istotę gatunku, jak i zapewnić początkującym twórcom należyte wsparcie, w zbiorze znalazły się również wyselekcjonowane opowiadania bardziej znanych twórców science fiction. Dodatkowo, aby antologia w komplementarny sposób, w duchu myśli i twórczości Stanisława Lema, łączyła fantastykę i naukę, w skład tekstów antologii włączone zostały popularnonaukowe felietony oraz przedmowy autorstwa dr Marcina Kowalczyka, literaturoznawcy, oraz dr hab. Grzegorz Brony, byłego prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Całość została przygotowana w ścisłej współpracy Fundacji oraz Wydawnictwa IX. Okładkę antologii zaprojektowała znana w środowisku polskiej fantastyki ilustratorka, Vivi Ekhart.
    Utwory zaprezentowane w antologii „Ku gwiazdom…” czerpią inspirację z literackiego dziedzictwa Stanisława Lema, rzeczywiście sięgając ku gwiazdom, a przede wszystkim ku zrozumieniu człowieka i jego miejsca we Wszechświecie. Cyklicznemu konkursowi, którego pierwszą edycję wieńczy niniejsza publikacja Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, przyświeca idea dbałości o założenia gatunku, którego fundamentami są wiedza naukowa, obowiązujące prawa, teorie i prognozy naukowe oraz ich logiczne rozwinięcie. Wierzymy, że zainaugurowana seria wydawnicza pozwoli nam wesprzeć literacką tradycję, rozwój i popularyzację wyjątkowego gatunku, jakim jest science fiction.
    „Nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas”, napisał Stanisław Lem w „Niezwyciężonym”. Zawsze jednak możemy spróbować dotrzeć tam dzięki wyobraźni.
    Autorzy: Bartek Biedrzycki, Grzegorz Brona, Dorota Dobrzyńska, Łukasz Marek Fiema, Adam Groth, Wojciech Gunia, Marta Kładź-Kocot, Michał Kłodawski, Marcin Kowalczyk, Marta Magdalena Lasik, Mikołaj Maria Manicki, Marcin Mazur, Kamil Muzyka, Marcin Sergiusz Przybyłek, Grzegorz Rogaczewski, Andrzej Zimniak 
 
 
Raz jeszcze w wyłom
antologia opowiadań bitewnych Fantazmatów
 druga połowa września/październik 2021 
 

W antologii znajdziecie następujące opowiadania:  

Wiktor Orłowski, Kolor piekła  
Andrzej W. Sawicki, Wyrywając dusze 
Krzysztof Niedzielski, Władcy Ludzkich Ciał 
Łukasz Krukowski, Anna Maria Wybraniec, Kluczarnia 
Joanna Pastuszka-Roczek, Biała brama 
Agnieszka Fulińska, Słońce Austerlitz
 
 
SERIALE
 
3. sezon What We Do in the Shadows (Co robimy w ukryciu
2 września 2021
 

 

6. sezon Lucyfera
 10 września 2021
 3. sezon Sex Education 
(wiadomo, to nie fantastyka, ale warto obejrzeć)
17 września 2021 
 

 

3. sezon Doom Patrol 
23 września 2021
 

 

1. sezon Fundacji  
24 września 2021
 

 
Wszystkie okładki i opisy pochodzą z materiałów wydawców. 
 
 

13 komentarzy:

 1. Ja planuję dorzucić do koszyka (bo zakupy oficjalne raczej pójdą we wrześniu)
  Feliks W. Kres, Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru
  Magdalena Salik, Płomień
  Eric Frank Russel, Osa
  George R. Stewart, Ziemia trwa
  Steven Erikson, Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu, tom 1
  Steven Erikson, Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu, tom 2
  Marta Kisiel, Efekt pandy

  Jescze do przemyślenia:
  Iza Grabda, Flawaris. Amortach
  Marta Sobiecka, Płomień

  OdpowiedzUsuń
 2. Istny raj dla fanów fantastyki! :)
  Tyle różności :)
  Kojarzę książki Jakuba Ćwieka :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Algorytm kusi mnie od dawna. Zwłaszcza ta okłada. Doprowadza do chęci natychmiastowego czytania! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zareagowałam identycznie na tę okładkę! Opis też zdecydowanie zachęca do przeczytania!

   Usuń
 4. Kilka tytułów wydaje się super czytelniczą przygodą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szalenie cieszą te wszystkie premiery, każdy znajdzie coś dla siebie, fantastyka tak wiele ma do zaoferowania czytelnikom. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że jest spory wybór. Na pewno na coś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wrzesień wydawniczo zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie i chyba wszystkie książki z Twojego zestawienia mnie zainteresowały. A co do seriali to czekam na kolejny sezon "Lucyfera"

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo ciekawych książek! Na pewno postaram się sięgnąć po dwie nowe pozycje z Wehikułu czasu, a także nowe wydanie Sandersona :) Z seriali raczej na nic nie czekam, to nieszczególnie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z seriali Fundacji i od dawna wyczekiwany Y The Last Man. A z książek nowy Jordan.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wrzesień przyniósł dużo genialnych książek 🙂 Ja polecam jeszcze „W mroku lasu”, to intrygujący i trzymający w napięciu thriller, po który warto sięgnąć 🙂

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy komentarz, mam dzięki nim więcej motywacji :). Chwilowo włączyłam funkcję moderowania, bo niestety na cel wzięli mnie spamerzy, mam nadzieję, że w ten sposób szybko się zniechęcą.